Dla Zaawansowanych (W&P)

REVOLVER COIL JIG by BOOM BOOM


Wiem, że wśród naszych czytelników jest dużo miłośników kręcenia grzałek, a największą frajdę daje im odpowiednie ustawianie zwojów i tworzenie skrętek. Trzeba jednak zaakceptować to, że są też tacy, którzy nie potrafią tego robić dokładnie, nie mają zbyt rozwiniętych zdolności manualnych lub po prostu nie mają czasu/ochoty. Nic na to nie poradzimy. Na szczęście, na polskim rynku pojawił się pewien wynalazek, który znacznie wszystko upraszcza. Przyznam szczerze, że sam zastanawiam się nad kupnem takiego urządzenia do tworzenia grzałek. Tak, tak, dziś mowa o Revolver Coil JIG by BOOM BOOM.

Zawartość zestawurevolver coil

W zestawie znajduje się:

– rączka

– głowica z otworami

– trzy piny o średnicach : 2mm, 2,5mm, 3mm

– klucz imbusowy

– wkręt do mocowania pinów

Wady i zalety

Trzy różne kołki umożliwiają nam tworzenie grzałek o średnicy 2mm, 2,5mm, 3mm. Dzięki temu możemy dobrać właściwy drut do odpowiedniej średnicy. Jak wiedzą wszyscy waperzy, od grubości 0,4 mm druty zaczynają się robić dla nas bardzo niewygodne i trudne w układaniu. To proste urządzenie poradzi sobie spokojnie nawet z takimi drutami oporowymi jak 0,6 mm. Zwoje przylegają do siebie idealnie i nie ma możliwości, żeby coś było nierówno.

Obsługa jest tak prosta, że nawet początkujący nie powinni mieć z nią żadnych problemów. Niestety trzeba też wiedzieć, że nie ukręcimy tym sposobem micro coilów i nie ma mowy o żadnych kombinacjach jak clapton, twisted itp. Mamy możliwość układania prostych i zwykłych grzałek. Nie powinniśmy też robić grzałek z drutu cieńszego niż 0,25 milimetrów, ponieważ powinno się go kręcić bezpośrednio na materiale, nie jest on niestety wystarczająco trwały i lubi się w takich momentach odkształcać. Ułatwianie sobie życia ma też cenę, i to raczej niemałą, bo za sprzęt zapłacimy około 70 złotych.

Obsługa

Wystarczy, że rozłożymy nasz “Revolver” na części pierwsze, w środkowym otworze umieścimy drut oporowy, przygnieciemy go głowicą i z drugiej strony umieścimy drugą część naszego urządzenia. Później wystarczy tylko kręcić głowicą jak korbą i gotowe – mamy w kilka sekund tyle zwojów ile chcemy. Banalne prawda?

 

Wygoda 90%
Cena 70%
Dokładność 90%
Krótkie podsumowanie

Proste w obsłudze urządzonko, które pozwoli oszczędzić trochę czasu i nerwów. Jedyny minus to tak naprawdę cena.

Wynik 83%
Oceny czytelników
0 głosy
0