Parowniki (MOD)

RSST, czyli tani i dobry MESH.


Czy zorientowałeś się już w temacie siatki MESH? A może umiesz już bawić się wapowaniem w ten sposób? To mało istotne, ponieważ tego typu atomizer – dostosowany do wapowania z użyciem metalowej siatki, jest idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Parownik wygląda bardzo atrakcyjnie i świetnie komponuje się ze srebrnymi modami mechanicznymi, które oczywiście dostosowane są szerokością do atomizera. Atomizer RSST jest produkowany przez firmę Smoketech, która powinna być dobrze znana wszystkim waperom.

Parownik RSSTJak wyglądają wymiary parownika?

Parownik posiada 22 milimetry średnicy, więc jest dość szeroki. Najlepiej prezentuje się z modami posiadającymi typ akumulatorów 18650, albo 18350. Zazwyczaj są one szerokie i często posiadają dużą średnicę. Nie chcemy chyba jednak żeby nasz e-papieros wyglądem przypominał latarnie morską (słyszałem już takie porównania, posiadając ten parownik z modem o średnicy 16 milimetrów).

Wysokość to około 7 centymetrów, a waga wynosi 57 gramów. Atomizer jest raczej dużych rozmiarów i ma to też swoje zalety – na przykład duża pojemność. W tym wypadku wynosi całe 4 mililitry liquidu, co powinno wystarczyć każdemu waperowi. Gwint to standardowy w tym przypadku rozmiar 510. Jest to chyba najbardziej popularny rozmiar gwintu spotykany w e-papierosach, więc dobranie parownika do moda nie będzie większym problemem.

Dodatkowe atuty?

Dla większości ludzi dodatkowym atutem będzie fakt, że RSST jest stosunkowo tani. Nowy zestaw w dobrym sklepie kosztuje około 100 złotych (czasem można znaleźć go taniej). Dodatkowo ma regulowany pin, dzięki czemu możemy go dostosować do moda i nie mamy żadnych obaw, że nie będzie pasował (czasami się to zdarza). Rozwiązanie umieszczenia grzałki jest po prostu super, ponieważ na dole jest klasycznie w formie śrubki, ale górna część zaczepiana jest na sprężynce. Bardzo to ułatwia umiejscowienie i regulacje przylegania drutu oporowego do knota.

Najważniejszym atutem jest chyba to, że posiada on zabezpieczenie w formie otoczki w miejscu, gdzie knot przechodzi do pojemnika z liquidem. Jest to miejsce w którym najczęściej tworzą się zwarcia i przebicia, a w tym momencie jest to definitywnie wykluczone. RSST stworzony jest ze stali nierdzewnej, więc nie mamy obaw co do użytkowania.

Więc jak to jest?

Parownik tani, prosty w obsłudze i bardzo pojemny. Te trzy argumenty chyba stawiają go w czołówce atomizerów siatki MESH. Jeśli dopiero się uczymy, lub szukamy sprzętu prostego w obsłudze i potrafimy już co nie co, jest to bez wątpienia najlepszy wybór na rynku tanich modów. Jedyną wadą jest mleczne plastikowe szkiełko.