Vape-Wiadomości

San Antonio przyjmuje Tabacco 21


Raport Rivarda donosi, że San Antonio w Teksasie wprowadzi swoje nowe rozporządzenie w sprawie Tabacco 21 w poniedziałek, 1 października.

Rozporządzenie przyjęte w San Antonio City Council w styczniu będzie miało zastosowanie do wszystkich produktów nikotynowych, w tym palnego tytoniu, doustnych produktów tytoniowych i produktów do wapowania. Detalistom zezwala się na trzymiesięczny okres karencji, podczas którego oczekuje się dostosowania do nowych praw miasta; jednak po 1 stycznia 2019 roku każdy detalista, który naruszy zarządzenie, może zostać ukarany grzywną w wysokości do 500 USD za każde naruszenie przepisów.

 

 

Nowe rozporządzenie wymaga, aby detaliści wystawiali w mieście oznakowanie ostrzegające klientów o nowym zarządzeniu,  a także by zapewniali szkolenia dla pracowników w celu dostosowania ich do nowych zasad. Ponadto pracownicy punktów sprzedaży detalicznej muszą nadal prosić o identyfikację zdjęć od każdego klienta próbującego kupić produkty nikotynowe, jeśli tylko wydają się młodsi niż 27 lat.

 

 

Raport Rivarda przemówił do kierowniczki Becky Garza ze stacji benzynowej w śródmieściu, która powiedziała:

„Ze względu na naszą lokalizację, mamy ludzi z Dallas, Houston i Austin, którzy zatrzymują się przy naszym sklepie, gdy przyjeżdżają do miasta na imprezę. Zmiana będzie uderzać w nich, chociaż nie dotyczy ich w rodzinnym mieście”.

Garza wskazała także, podobnie jak inni, że nie była świadoma styczniowego głosowania, przyjmującego zarządzenie w San Antonio. „Kiedy się o tym dowiedziałam, było to nieoczekiwane” – powiedziała.

Większość sprzedawców detalicznych, którzy skomentowali to rozporządzenie, nie zdawała sobie z tego sprawy, dopóki nie otrzymali nowego oznakowania miasta. I chociaż spora część sprzedawców wydaje się być obojętna na nowo wydane przepisy, Garza komentuje: „Nikt nie dba ani nie mówi: To dobrze. Nie chcemy, by dzieci sięgały po produkty tytoniowe”.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o