Vape-Wiadomości

San Francisco wywiera presję na JUUL w sprawie najmu lokalu


Przedstawiciele San Francisco wywierają presję na niezwykle udany start systemu JUUL i Orton Development, twórcy stojącego za lokalizacją Pier 70, w której mieści się JUUL Labs.

Prokurator miejski Dennis Herrera, w liście przesłanym zarówno do JUUL Labs, jak i do Orton Development, która dzierżawi przestrzeń Pier 70 do JUUL, zażądał dokumentów potwierdzających, czy taki układ z JUUL jest zgodny z przepisami prawa miejskiego oraz wymogami dotyczącymi leasingu dotyczącego postępowania z substancjami toksycznymi – mianowicie płynną nikotyną oraz umieszczaniem ostrzeżeń o narażeniu na nią. Pismo odnosi się także do publicznej krytyki JUUL za „popularyzowanie silnie uzależniających smaków nikotyny wśród nastolatków”. Przypuszczalnie, a także jego implikacja znajdują się bez JUUL – w istocie, bardzo blisko etykietowania, które wyraźnie deklaruje swoje produkty jako przeznaczone dla dorosłych palaczy. Oznacza to, że nastolatkowie nie powinni być zainteresowani nielegalnym spożywaniem nikotyny w produktach, które dobrze smakują.

 

 

Herrera dodał w związku z wyżej wspomnianą krytyką publiczną:

„Komentarze te ilustrują potencjalne niekorzystne skutki finansowe, jakie może mieć wywieranie presji na JUUL dla interesów własnościowych miasta związanych z wynajmem nieruchomości. Umowa najmu z JUUL może mieć negatywny wpływ na zdolność głównego najemcy do maksymalizacji przychodów z historycznych lokali Pier 70, a tym samym zmniejszyć potencjalne opłaty czynszowe za czynsz w ramach umowy najmu”.

Miasto przekazało, że Orton Development ma do 12 grudnia dostarczyć wymagane informacje.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o