Z E-Fajką na Luzie

Specjalistyczne sklepy i socjalizacja


Jako, że e-papierosy i sam vaping stają się coraz popularniejsze, przychodzi kolej na połączenie tego nowego hobby z promowaniem zdrowego stylu życia. Jak wykazują badania socjologiczne, ludzie prowadzący emocjonalne, społeczne życie mają mniejsze szanse na zachorowanie na poważną chorobę lub przedwczesną śmierć. Stąd też generalna reguła, że ludzie muszą przykładać większą wagę do spędzania czasu z innymi, zwracając uwagę na swój stan emocjonalny oraz wypoczynek.

Vape shopy na ogół specjalizują się w sprzedaży e-papierosów oraz płynów do nich, ale tylko na ogół. Wraz z powiększającą się społecznością waperów, miejsca te stały się punktem schadzek, w których entuzjaści e-palenia mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i rekomendacjami z innymi, albo po prostu pogadać z ludźmi o tych samych upodobaniach. A ponieważ e-palaczy jest coraz więcej, nietrudno jest znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie znajduje się najbliższy sklep z e-papierosami.

Kultura i społeczność waperska

Palenie e-papierosów to nie tylko nawyk, na swój sposób, stało się ono już stylem życia. Dokładnie jak bycie zapalonym graczem lub myśliwym, z czasem nasze hobby staje się życiową pasją, tym, co autentycznie kształtuje nasz światopogląd i pomaga znaleźć wspólny język z innymi ludźmi. Wapowanie zdobyło już uznanie nie tylko nastolatków, ale też dorosłych. W jednym z badań, osoby nastoletnie zostały zapytane, co pociąga je w e-paleniu. Odpowiedź była jednoznaczna – chmurzenie jest świetną zabawą, czymś nowym i unikatowym. Tym, co w szczególności podoba się młodym waperom jest to, że liquidy do e-papierosów mają różne smaki. Smaki te mogą być mieszane ze sobą według naszych upodobań, pozwalając nam na uzyskanie smaków i zapachów, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. A jeśli dodamy do tego zawody pokroju cloud-chasingu i innych gier. Pozwalają one nadać vapingowi bardziej luźnego, socjalnego oblicza.

 

 

A dorośli? Wapowanie pozwala im poczuć się cool, młodo, pozostać w panujących trendach. Wielu mężczyzn wybiera e-papierosy, aby zwyczajnie poczuć się jak macho. Dużo rzadziej można z kolei spotkać dorosłe kobiety, które zaczynają interesować się wapowaniem.

Nietrudno więc o lepsze miejsce dla takiej społeczności, niż sklep z e-papierosami. Pracujący tam ludzie są na tyle obeznani w temacie, aby pomóc nam dobrać nie tylko samo urządzenie, ale też liquidy, na bazie chociażby poziomu nikotyny.

Psychologia wsparcia behawioralnego

Wielu badaczy zauważyło, że przejście z tradycyjnych papierosów na ich elektroniczne odpowiedniki ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też dobrze jest promować e-papierosy, zamiast je piętnować. Jednym z najlepszych sposobów na przekonanie osoby palącej do rzucenia nałogu jest wsparcie behawioralne, które zachęca do obrania nowych strategii, mających na celu powstrzymanie najczarniejszego scenariusza.

Sporą rolę w takim wsparciu może też odegrać właśnie personel sklepu z e-papierosami. Dzięki odpowiedniemu podejściu, nie tylko poprzez dobór właściwego zestawu dla początkującego, ale też rozmowę, sprzedawca takiego sklepu ma spore szanse na przekonanie nałogowego palacza do przejścia na e-papierosy, które również będą dostarczać takiego nikotynowego posmaku, ale ze znacznie mniejszym zagrożeniem dla zdrowia.

Potrzeba szerzenia popularności

Dlatego też, sklepy z e-papierosami powinny być bardziej popularne, nagłaśniane w mediach. Są to bowiem nie tylko miejsca schadzek entuzjastów e-palenia, w których mogą oni porozmawiać na temat swojej pasji i pochwalić się produkowanym dymem. Są to też miejsca na swój sposób terapeutyczne, pomagające palaczom odejść od swojego nałogu. Im więcej osób będzie o tym wiedzieć, tym mniejsze ryzyko chorób nowotworowych w naszym społeczeństwie. Dlatego też tak ważne jest rozmawianie na ten temat i czynienie sklepów z e-papierosami popularniejszymi.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o