Zestawy (EGO)

Tabaque Duo Black – elegant na każdą okazję


Wygląd 96%
Jakość 93%
Wygoda 91%
Bateria 88%
Clearomizer 85%
Krótkie podsumowanie

Klasyka, ale w najlepszym wydaniu. Solidny i doskonale wyglądający sprzęt dla każdego wapera.

Wynik 90%
Oceny czytelników
16 głosy
60

Największą popularnością w naszym kraju cieszą się zdecydowanie zestawy składające się z dwóch kompletnych e-papierosów o klasycznym designie – ciemna bateria + srebrne wykończenia i prosty clearomizer. Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie taką propozycję, którą większość z nich reklamuje jak strój pasujący na każdą okazję. Czy rzeczywiście istnieją uniwersalne e-papierosy wyższej klasy, które będą podobały się zarówno prezesowi banku, jak i np. studentowi? Postaramy się to dziś sprawdzić na przykładzie zestawu aspirującego do segmentu premium – Tabaque Duo Black.

Zawartość zestawu

W prostym, ale eleganckim pudełku znajdują się:

– dwie baterie Swing o pojemności 900 mAh wyposażone w system regulacji napięcia

– dwa clearomizery CE5 o pojemności 1,6 ml

– liquid Tabaque American Tobacco o mocy 16 mg/ml

– adapter sieciowy

– ładowarka

Nawiązania do tradycji

e-papierosZestaw Duo Black swoim wyglądem wyraźnie nawiązuje do klasyki. Czarne, lekko połyskujące baterie, delikatnie przydymiony clearomizer oraz srebrne wykończenia wciąż jednak potrafią robić dobre wrażenie. Nie wiem czy to tylko kwestia nienagannego i dokładnego wykończenia, ale trzeba przyznać, że pomimo braku stylistycznych szaleństw całość prezentuje się bardzo szykownie. Dzięki zastosowaniu kilku ciekawych dodatków udało się nadać urządzeniu indywidualnego charakteru, wyróżniającemu go wyraźnie w tej klasie sprzętu.

Nie tylko wygląd

Po obejrzeniu całego zestawu miałem obawy, że jego właściwości mogą nie sprostać klasie wykonania i prezencji. Na szczęście przejście do wapowania nie rozwiało pozytywnego wrażenia i sprawiło, że jeszcze bardziej polubiłem tego e-papierosa.

Najbardziej przypadła mi chyba do gustu bateria Swing, a szczególnie możliwość regulacji napięcia. To prosty, ale dający dużo frajdy mechanizm, który pozwala zmieniać intensywność palenia, co naturalnie przekłada się na wielkość chmury czy smak wapowania. Napięcie zmieniamy za pomocą specjalnego pokrętła w dolnej części – bardzo prosta sprawa. Oprócz tego warto dodać, że akumulatorek jest dosyć pojemy i mi osobiście spokojnie wystarczał do codziennego palenia. Jeśli nie wybierasz się na żadną ekstremalną wyprawę, albo nie pracujesz z dala od potencjalnych źródeł zasilania to możesz z nim spać spokojnie.ładowarka do e-papierosa

Clearomizer CE5 to raczej żadna nowość, ale w dalszym ciągu dobrze sprawdza się w akcji. Nie ma żadnych problemów z wyciekami, a wymiana grzałek i dolewanie płynu jest banalnie proste. Solidna konstrukcja, która przy zachowaniu minimum odpowiedniego serwisowania zapewnia czytelny smak i bardzo obfite chmurzenie.

Cena jakości

Zestaw Tabaque Duo Black kosztuje obecnie mniej niż 200 złotych. Jak na takie właściwości to naprawdę niewiele, a w dodatku powinniśmy pamiętać, że w zamian dostajemy solidnie wykonany i przyjemny w użytkowaniu sprzęt, który posłuży nam przez długi czas. W komplecie znajdują się także wszystkie rzeczy niezbędne do rozpoczęcia wapowania z liquidem włącznie.