Podstawy (W&P)

Tania masówka czy droga produkcja domowa?


Waperzy mają coraz większe wymagania, a to co oferują nam zazwyczaj duże firmy już po prostu nie wystarcza. Szczególnie wybredni jesteśmy, jeśli chodzi o liquidy, a niestety większe firmy produkujące płyny do naszych elektronicznych papierosów, po prostu boją się takich wyzwań jak kombinacje nowych smaków i mieszanie pozornie niepasujących aromatów.

Czy nie prościej byłoby zatrudnić kilku doświadczonych waperów, żeby wypróbowali nowe smaki i je ocenili? Niestety duże koncerny idą na łatwiznę i nadal proponują swoim klientom jedynie proste smaki owocowe, deserowe i tytoniowe. Z tego powodu ludzie coraz częściej korzystają z nieoficjalnych źródeł.

Gdzie szukać alternatywy?płyn do e-papierosa

Największy rynek domowych liquidów jest chyba w Stanach Zjednoczonych. Oglądając zdjęcia zza oceanu i większych spotkań fanów e-papierosów, rzadko można spotkać się z tym, że ktoś wapuje gotowe firmowe liquidy i większość trzyma przy sobie szklane buteleczki z zakraplaczami.

W Polsce również możemy znaleźć takich utalentowanych mieszaczy, wystarczy zajrzeć na fora tematyczne i wszystko podane mamy jak na dłoni. Jest w tym wypadku jeden minus – zazwyczaj są to zamówienia produkowane w różnych odstępach czasu. Zapisujemy się na listę, później czekamy aż ta zapełni się odpowiednią liczbą osób i gdy już dostaniemy nasz zamówiony pakiet to następna kolejka może ruszyć nawet dopiero po kilku miesiącach.

Czy warto szukać?

Niestety dostępne w ten sposób smaki są często klonami popularnych zagranicznych kombinacji i mało kto uzupełnia swoją ofertę o własne pomysły. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ u nas jest jednak trochę mniejszy dostęp do wielu ciekawych aromatów i firm, co powoduje, że niektóre kombinacje są wciąż niedostępne.

Jeśli naprawdę nam zależy na czymś niespotykanym to warto złożyć zamówienie w jakimś zagranicznym sklepie internetowym i czekać. Na forach zazwyczaj są masowe zamówienia na które wystarczy się zapisać i całą formalnością zajmuje się jedna osoba. Niestety cena takich płynów zazwyczaj do niskich nie należy.

liquidDlaczego zagraniczne znaczy droższe?

Powód jest prosty – różnice w walucie. Na szczęście kupując takie produkty możemy liczyć na ciekawe opakowanie. Zazwyczaj są to szklane buteleczki z dedykowaną, specjalną etykietką. W Polsce niestety rzadko możemy trafić na tak dopracowany pod każdym względem produkt.