Podstawy (W&P)

Trochę klasyki – KICK


Moim zdaniem jest parę takich rzeczy, które powinien mieć/znać każdy waper uważający się za prawdziwego fana elektronicznego palenia. Pamiętajmy, że kupiony box i atomizer nie czynią z nas profesjonalistów oraz znawców tematu. Gdy ostatnio przeglądałem swoje pudełko ze starym sprzętem to znalazłem stary system KICK i zastanawiam się nad tym, dlaczego nie wpadłem wcześniej na to, żeby opisać wam możliwość zrobienia z z mechanicznej rurki – moda elektronicznego.

Doskonale poznaliście już moje podejście do mechanicznych body rurek, dla mnie jest to podstawowe narzędzie pracy każdego wapera. Uwielbiam testować wszystkie parowniki na tym sprzęcie i porównywać te doznania do boxów z elektroniką. Oczywiście zazwyczaj wygrywa mechanik, jednak nie używam go na co dzień ze względów na bezpieczeństwo.

Po co KICK?e-papieros

Kick najlepiej sprawdzał się zawsze w przypadku modów teleskopowych. Dzięki temu systemowi można było w jednej chwili zrobić naszego mechanicznego moda o wiele bezpieczniejszym i przystosowanym do atomizerów pracujących na wacie i sznurku.

Przy starodawnym MESHU zawsze robiło się zwarcie (przynajmniej w moim wypadku). Ciekawym rozwiązaniem było to, że KICK zawsze odcinał napięcie, gdy grzałka schodziła do niebezpiecznie niskich oporności oraz gdy robiło się niebezpieczne zwarcie.

Dane techniczne

Przy tak okrojonym systemie mamy jedynie możliwość regulowania zakresu mocy pracy od 5 do 12 watów. Dzisiaj może się to wydawać zabawne, ponieważ nawet najtańsze i najmniejsze boxy posiadają więcej, jednak kiedyś była to naprawdę ciekawa alternatywa dla waperów.

Prymitywne elektroniki?

kickDlaczego przypominam takie rzeczy? Osobiście uważam, że waperzy, którzy mają świadomość o tym jak wyglądała przeszłość, mogą wymyślić coś nowego i innowacyjnego. Dobrym przykładem jest atomizer RDTA czy watkowce, które działają na zasadzie starych, wspominanych już kiedyś przeze mnie kartomizerów. Oczywiście takiego kicka nadal można nabyć w wielu polskich sklepach za bardzo małe pieniądze, dlatego zachęcam wszystkich do wypróbowania i ulepszenia takiego rozwiązania.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o