Wiedza & Porady

Trump i legalizacja marihuany – czy jest w tym nadzieja dla vape’u?


Donald Trump to poczciwy chłopina. Twierdzi, że nigdy w życiu nie zapalił papierosa, zaś piwo nie jest dla niego żadnym delikatesem. A jednak ostatnimi czasy, prezydent USA bardzo często wypowiada się na temat marihuany, którą chce zalegalizować, powołując się na jej lecznicze właściwości. W sumie sam pisałem wczoraj, że konopie faktycznie uśmierzają ból, towarzyszący zapaleniu stawów. Pozostaje więc pytanie: jak realna jest sama idea legalizacji? I gdzie tu miejsce na wapowanie?

Legalizacja marihuany coraz bliższa

Według Dany Rohrabacher, kongresmenki GOP ze stanu Kalifornia, gdyby ustawa o legalizacji marihuany pojawiłaby się na biurku Trumpa już teraz, prezydent z miejsca by ją podpisał. A przynajmniej w kwestii marihuany leczniczej. Według kongresmenki, która niedawno udzieliła wywiadu w FOX News, w Białym Domu wiele osób wierzy, że Trump ma zamiar dotrzymać swojej wyborczej obietnicy i doprowadzić do legalizacji konopi.

 

 

Rozmowy na ten temat będą mieć zapewne miejsce po wyborach w połowie kadencji. Co ciekawe, przychylni legalizacji wydają się też być Demokraci. Oznaczałoby to, że, po raz pierwszy od wieków, obie partie znalazłyby porozumienie. Gadając o marihuanie. Pewnie po podpisaniu ustawy zapalą jeszcze sobie fajkę pokoju. Polityka naprawdę potrafi niekiedy zaskoczyć czymś inny, niż tylko bezczelnością i głupotą.

A co z wapowaniem?

Co ciekawe, Trump nie zabiera praktycznie wcale głosu, jeśli chodzi o vape. Nie wiemy, czy to z powodu jego kontaktów z FDA i firmami Big Tobacco, lecz takie milczenie zastanawia wielu waperów. Pewna nadzieja w pani Rohrabacher, która ma pewien wpływ na prezydenta. W końcu badania potwierdziły, że mody do vape’u sprawują się lepiej podczas wykorzystywania leczniczej marihuany, niż tradycyjne jej palenie. Rozwiązanie to jest też zauważalnie mniej kosztowne, zaś pozytywne właściwości są odczuwalne znacznie szybciej, ze względu na krwioobieg. Ciekawe zatem, czy prezydent zainteresuje się tym tematem.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o