Dla Zaawansowanych (W&P)

Twisted Coil – zakręcona grzałka!


e-papierosLudzie w każdej dziedzinie swojego życia dążą do doskonałości i szukają rozwiązań, które pozwolą im zrealizować swój cel. Podobnie jest z elektronicznymi papierosami – od samego początku e-palacze kombinują jak poprawić smak i wielkość wypuszczanych oparów. W ten sposób powstają różnorodne kombinacje grzałek, ponieważ elektroniczne mody pozwalają schodzić z opornością nawet do 0,2 Ohm.

W związku z tym zajmiemy się dziś jedną z ciekawszych kombinacji i w tym wypadku jedną z najprostszych grzałek. Jest to doskonale znana Twisted Coil, której przygotowanie jest szybkie i dosyć łatwe. Jeśli znudziły wam się już zwykłe zwykłe grzałki i micro coil’e, a ich przygotowanie nie sprawia żadnych problemów to warto zrobić kolejny krok.

Lista niezbędnych rzeczy

Co będziemy potrzebowali do produkcji takiego sprzętu? Otóż kilku rzeczy, które każdy ma w swoim domu. Przyda nam się:

grzałka e-papieros– wkrętarka,

– klucz imbusowy,

– przynajmniej jeden metr drutu oporowego (zacznijmy od grubości 0,3mm),

– wata na knot,

– dripper

– kombinerki, lub coś czym przytrzymamy z drugiej strony nasz drut.

Musimy pamiętać również o dużo większym zapasie drutu oporowego, ponieważ będzie trzeba go złożyć na pół i po skręceniu zostanie go jeszcze mniej. Zazwyczaj z metrowego drutu, zostaje około 30 centymetrów. Na szczęście jest tani, więc za 5 złotych dostaniemy około 5 metrów takiego drutu i na pewno wystarczy to na wiele systemów grzewczych.

grzałka do e-papierosa

Do roboty!

1. Klucz imbusowy musimy umieścić w wkrętarce dłuższym końcem. Pamiętajmy przy tym, żeby porządnie i mocno zabezpieczyć imbusa – jeśli wypadnie to cała operacja pójdzie na marne.

2. Drut oporowy składamy na pół, tak żeby końce były równo ułożone i umieszczamy go z drugiej strony na zgięciu klucza imbusowego.

3. Drugi koniec chwytamy w nasze kombinerki i trzymamy tak, żeby przy większym szarpnięciu nie wyślizgnął się z uścisku.

4. Zaczynamy powoli kręcić wkrętarką i z czasem robimy to coraz szybciej. Proces musi trwać do momentu gdy drut zostanie szarpnięty przez wkrętarkę i wtedy będzie praktycznie gotowy do dalszego działania.

5. Gdy już skrętka jest wystarczająco solidna to odcinamy obydwa końce i zostawiamy gotowy drut. Teraz pozostaje już tylko nakręcić klasyczną grzałkę lub micro coil. Zacznijmy może od 5 zwojów i wtedy powinno wyjść około 1 Ohm.

Przez gotową grzałkę wystarczy przepleść watę w roli knota i wszystko nasączyć liquidem. W tym momencie nasz system grzewczy jest gotowy i możemy wapować. Jeśli wszystko poszło dobrze to nasze chmurki mogą osiągać rekordowe wielkości, a smak nie straci kompletnie na jakości.

Powodzenia!