Wiedza & Porady

Upadły bohater: „Wapujący kongresmen” Duncan Hunter oskarżony o korupcję


Przemysł vapingowy miał wielkie nadzieje wobec Rep. Duncana Huntera z Kalifornii, po tym, jak zaczął puszczać dymek ze swojego zaufanego boxu podczas kongresowego przesłuchania na temat vapingu w samolotach. Wydawał się być typem polityka, który mógłby pomóc obalić FDA, która uważa, że ​​przepisy nadal grożą wymazaniem całej branży w ciągu najbliższych kilku lat. Zwolennicy Vapingu i entuzjaści z całego kraju podziwiali jego odwagę i wkrótce Hunter otrzymał przydomek „The Vaping Congressman”.

Krótko po tym, jak wideo z jego kongresowego chmurzenia zaczęło krążyć w mediach społecznościowych, zaczęły wyciekać również wiadomości, że Hunter był pod obserwacją za nielegalne wykorzystywanie składek przeznaczonych na kampanie – na osobiste wydatki. Pogłoski o tym, że wykorzystał swoją polityczną kartę kredytową do zakupu gier wideo dla jego syna, szybko dotarły do ​​opowieści o tym, że wykorzystał te same fundusze na kampanię, by wysłać ulubione zwierzątko rodzinne – królika, na wakacje na drugi koniec Stanów i wziąć swoją rodzinę na wyjazd do Włoch i na Hawaje. Historie te wydają się zbyt absurdalnie oburzające, by mogły być prawdziwe, prawda?

Powolna, polityczna implozja Duncana Huntera

Oburzający czy nie, Rep. Duncan Hunter i jego żona Margaret zostali wczoraj oskarżeni o nielegalne przekształcenie 250 000 $ z funduszów na kampanię wyborczą, we własne środki na łapówki i za “fałszowanie” tych wydatków Federalnej Komisji Wyborczej (FEC). Wraz z wydatkami na króliki i gry wideo pojawiają się zarzuty, że klan Hunterów wykorzystał te fundusze do nielegalnego zakupu rodzinnych usług stomatologicznych, podczas gdy fałszywe przedstawianie związanych z tym wydatków było datkami charytatywnymi na rzecz Smiles for Life w swoich wnioskach FEC. Rzekomo wydał nawet 3300 dolarów na hamburgery In-N-Out.

“Zgodnie z aktem oskarżenia, Hunterowie zdawali sobie sprawę z tego, że wielu z ich pożądanych zakupów można dokonać tylko dzięki funduszom kampanii, ponieważ w przeciwnym razie nie mieli wystarczających środków osobistych, aby zapłacić za swoje zakupy”, nawiązując do wypowiedzi Amerykańskiego Biura dla Adwokatów w Fox News.

Wiadomość o oskarżeniu byłaby zwykłą wiadomością na pierwszej stronie, ale fiasko Huntera zostało ogłoszone w samym środku objawień Michaela Cohena i Paula Manaforta związanych z Trumpem. Mniej więcej w tym samym czasie nadeszła wiadomość, że jury w procesie Manaforta wróciło z 8-krotnym poczuciem winy, a ponieważ jest on byłym kierownikiem kampanii Trumpa, ta wiadomość “ztrumpowała” Huntera.

Chwilę później, osobisty prawnik Michaela Cohena – a także Trumpa przez ponad dziesięć lat – przyznał się do winy za spiskowanie, by wpłynąć na wybory w 2016 r. “W kierunku” Donalda Trumpa. Tak więc znowu, zarzuty korupcyjne Huntera zostały zepchnięte na dalszy plan.

Przywódca większości z domu Paul Ryan nazwał zarzuty Huntera “głęboko poważnym” i usunął kongresmena Vapinga ze wszystkich komisji. O dziwo, Duncan Hunter, Sr. – ojciec kongresmana, jakoś znalazł sposób na obwinianie Hillary Clinton za działania jego syna. W wywiadzie dla Roll Call kilka godzin temu Hunter Sr. wydał następujące oświadczenie.

“Adwokaci z ramienia Demokratów, którzy poszli na zbiórkę pieniędzy Hillary Clinton, zanim to zrobili, wiedzą, że wszystkie zapiski na moim, ciążące na  synu, są sprzed półtora roku. Teraz czekają na kilka tygodni przed wyborami, kiedy bardzo trudno będzie zakończyć proces i oczyścić jego imię. “

To nie jest pierwszy bohater społeczności vape’u, który okazał się poważnym rozczarowaniem i na pewno nie będzie ostatnim. W miarę zbliżania się wyborów średniookresowych waperzy znajdują się w politycznej zagadce.

Czy powinni nadal wspierać Partię Republikańską, która jest przepełniona korupcją, a która w ciągu ostatnich dwóch lat poniosła porażkę w celu zapewnienia jakiejkolwiek znacznej pomocy, zgodnie z obietnicą, przez FDA, która uznaje przepisy? A może przerzucili się na Demokratów, stronę lidera mniejszości senackich Chucka Schumera i senatora Richarda Blumenthala?


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o