Vape-Wiadomości

VapeNews – Joyetech Cuboid


Dzisiejszy Vape News dotyczy cudeńka, które jest już rozchwytywane po świecie – mowa o Joyetech Cuboid 150W.

Cuboid jest modem… niezwykłym

e-papierosJoyetech bardzo mocno wyprowadził kontrę wobec obecnej sytuacji na rynku, w związku z czym Kangertech otrzymuje godnego przeciwnika. Cuboid jest bardzo schludny, a firmware od Joyetecha sprawia, że od razu chwytam za kieszeń. Owy boxik pokazuje stan naładowania… OBU AKUMULATORÓW!

Cuboid zasilany jest 2×18650 i pokazuje ich stan naładowania. Z jednej strony może to być trochę nieprzydatne dla tych, którzy noszą sparowane ze sobą akumulatory, ale z drugiej… widać, które ogniwo zużywa się szybciej i co może być przyczyną szybkiego rozładowywania się boxa.

Oczywiście nie zabrakło w tym przypadku popularnego obecnie „Firmware Update”. Boxik od Joyetecha otrzyma aktualizację, dzięki której moc maksymalna skoczy do 200W. Miodzio, idealna odpowiedź na Kboxa 200W.

Surowa lista parametrów

Parametry Cuboida to:

a) 150W – 200W po Firmware Upgrade

b) Zasilanie 2×18650

c) Obsługa trzech rodzajów drutów trybu kontroli temperatury –

Tytan (Ti), Nikiel (Ni) oraz Stal Nierdzewna (SS)

d) Zakres oporności minimalnych :

0,05 – 1,5 Ohm dla Kontroli Temperatury

0,1-3,5 Ohm dla trybu VW (Standardowej regulacji mocy na zwykłej grzałce)

e) Ekran OLED 0,96 cala (Zbliżamy się małymi kroczkami do ery ekranów czterocalowych w boxach?)

f) Oczywiście ładowanie MicroUSB i tutaj ciekawostka. Joyetech „grzecznie sugeruje” ładowanie ładowarką zewnętrzną – czyżby zwiastun problemów z ładowaniem MicroUSB?

e-papieros cuboidCo szykuje Joyetech?

Jak już pokazała nam nie raz historia, Joyetech jakościowo stoi wyżej od Kangertecha – Evic VTC Mini góruje zdecydowanie nad równorzędnym mu Kboxem Mini w segmencie 50W, a nadchodzący Kbox 70W należy do zupełnie innej kategorii boxów ze względu na wbudowany akumulator. W dodatku wygląda paskudnie, jak tania wersja Isticka 50W…

Jeżeli Cuboid się sprawdzi i jakościowo przebije Kboxa 200W, najprawdopodobniej nawet i ja się na niego skuszę. Wygląda? A i owszem, wygląda. I to świetnie. Działa? Oto jest pytanie. Konkurentów na swój segment cena/moc ma niewielu, zobaczymy jak sobie poradzi. Dodatkowo, Joyetech wypuszcza również atomizer, który ma być dedykowany do Evica VTC Mini oraz Cuboida – Cubis o którym na pewno jeszcze napiszę.

Podsumowanie

I cóż… Nic dodać, nic ująć. To jest mocny, celny strzał w rynek. Oryginalny Cuboid na znanym i lubianym FastTechu kosztuje 177 zł w Pre-Order (Zamówieniu przedpremierowym) – i jak na jego możliwości, ta cena to po prostu śmiech na sali. Za 177 zł otrzymujemy boxa o możliwościach wielokrotnie przebijających dużo, dużo droższe jednostki (Ekhy, ekhy, SnowWolf, ekhy, ekhy… Ojej, ktoś kaszlał. Słyszeliście coś?:D)

To jest sensacja, taka jakiej oczekiwaliśmy. Portfele zapłaczą jak na wyprzedażach Steam, albowiem ręce same się po Cuboida wiją. Tanio, sensownie, z przytupem i schludnie. Damn, you have my money! Chociaż z natury i doświadczenia korzystam tylko ze sprzętu Aspire to jednak… chyba się złamię. Kusi, oj… kusi.