Parowniki (EGO)

Vivi Nova Slim – klasyka dla początkujących


Cena 74%
Smak 72%
Moc 72%
Chmura 70%
Obsługa 70%
Dostępność 68%
Krótkie podsumowanie

Idealny clearomizer zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych waperów.

Wynik 71%

Jeśli jesteśmy nowymi użytkownikami elektronicznych papierosów to wiadomym jest, że nie zaczniemy od kupowania drogich i trudnych w obsłudze modów. Powinniśmy wybrać raczej coś taniego i wymagającego od nas jedynie uzupełnienia liquidu.

Większość z was pewnie zapyta, dlaczego w takim razie jedne kosztują 40 złotych, a inne są o ponad połowę tańsze? Zazwyczaj chodzi o jakość wykonania, użyte materiały i skomplikowanie konstrukcji, dlatego lepiej jest raczej wybrać ten droższy parownik, a w tym wypadku będzie to Vivi Nova Slim.

Dlaczego akurat Vivi Nova?

Jest to klasyczny górno-grzałkowy clearomizer, który został wyprodukowany przez dobrze znaną firmę Vision, a model Vivi nova może pochwalić się świetnymi opiniami. Jego wygląd troszkę różni się od innych clearomizerów górzno-grzałkowych, ponieważ nie zwęża się ku górze tylko posiada coś w stylu metalowego kapturka nakręconego na gwint.

W tej górnej części znajduje się również otwór na klasyczny, wciskany ustnik o rozmiarze 510. Możemy więc dokupić nawet jakieś fajne i oryginalne ustniki i nic nas nie ogranicza jak w przypadku tych zakręcanych.

Parownik jest bardzo szczelny i praktycznie nigdy nie miałem problemów z jakimiś wyciekami, a rzadko się to zdarza podczas użytkowania tego typu clearomizerów – zwłaszcza w momencie eksperymentowania.

clearomizer vision

Jak z obsługą?

Dla osób które jeszcze kompletnie nic nie wiedzą o wapowaniu będzie to najlepsze rozwiązanie, ponieważ gotowe grzałki zazwyczaj dostępne są we wszystkich większych i mniejszych sklepach z e-papierosami.

Ich wymiana jest tak prosta, że nawet ludzie bez talentu manualnego sobie z tym poradzą. Wystarczy odkręcić górną część z ustnikiem, wylać resztki liquidu, wszystko opłukać, okręcić tuleję i odkręcić zespół grzewczy. Następnie przykręcamy nową grzałkę, wkręcamy tuleję, zalewamy wszystko liquidem i przykręcamy górę. Prawda, że proste?

Smak i transport
papieros elektroniczny

Nigdy nie miałem z nim problemu, więc chyba wszystko jest dobrze. Niestety na seryjnie produkowanych parownikach nie osiągniemy doskonałych efektów, a na pewno już nasze chmurki nie będą tak spektakularnie duże jak na większości filmików w internecie.

Jeśli jednak będziemy chcieli trochę poeksperymentować i poprawić nasze osiągi to spokojnie możemy próbować tutaj takich rzeczy jak micro coil i knoty z waty. Świetnie sprawdza się również w tym wypadku knot ze szmatki TAMI i sam korzystam codziennie z tego rozwiązania. Sam mogę polecić wszystkim ten parownik do codziennego użytku.