Vape-Wiadomości

W przedsiębiorstwa SF uderza zakaz używania smakowych produktów tytoniowych szukają restytucji w mieście


Przedsiębiorstwa w San Francisco negatywnie wpłynęły na zakaz miasta dotyczący aromatyzowanych wyrobów tytoniowych, a producenci produktów do wapowania proszą miasto o rekompensatę za poniesione straty.

Egzekwowanie zakazu stosowania aromatu nie jest planowane do stycznia 2019 roku, ale niektóre firmy odczuwają już negatywny wpływ, na przykład punkt Tenderloin Hookah Lounge, który działa od 2006 roku. Zostanie zamknięty w przyszłym roku, ponieważ właściciel nieruchomości odmawia odnowienia jego dzierżawa. Według właściciela Tenderloin Hookah Lounge „Ken” Ahmad:

„San Francisco ma swoje priorytety poprzestawiane do góry nogami. [Szisza] to coś, co ludzie lubią. To nie są papierosy, a bardziej społeczna rzecz. Smutno się patrzy na to, co się dzieje. Miasto powinno zrekompensować nam wyrzucenie nas z biznesu”.

 

 

Miriam Zouzounis, członek zarządu Stowarzyszenia Arabskich Grocerów i Komisarz ds. Małych Przedsiębiorstw, zasugerowała, że oferta Urzędu Miasta Cannabis wpłynęła na zezwolenia przedsiębiorstw dotyczących sprzedaży konopi indyjskich. Dzięki temu uchylone zostałyby drzwi do tego, by zastąpić konopie indyjskie dotychczasowym zapasem będącym własnością handlu. Zouzounis wyjaśniła:

„Obejmowałoby to sklepy z wyrobami tytoniowymi, sklepy z artykułami spożywczymi lub fajkami wodnymi, ale sklepy z dymem tytoniowym są najprawdopodobniej łatwiejsze do konwersji, ponieważ nie posiadają koncesji na alkohol i mają już ponad 21 lat”.

Miasto jak dotąd przyznało pozwolenia na sprzedaż konopi jedynie dedykowanym przychodom, ale wytyczne dotyczące wydawania zezwoleń określają, że zakład nie może sprzedawać alkoholu, ale musi być dostępny tylko dla osób w wieku 21 lat lub starszych. Z drugiej strony, San Francisco zaproponowało odkupienie pozwoleń na tytoń, posunięcie popierane przez Zouzounis, która zauważyła, że miasto powinno oferować wykupy od nieruchomości o wartości, która w uczciwy sposób rekompensuje straty dla zainteresowanych przedsiębiorstw za utracone dochody, proponując kwoty w wysokości od 15 000 do 80 000 USD.

Lokalnym firmom doradza się, aby nie kupowali więcej aromatyzowanych wyrobów tytoniowych lub produktów do wapowania. Mogą one sprzedać pozostałe zapasy przed wejściem w życie tego zakazu w styczniu przyszłego roku.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o