Vape-Wiadomości

Wapowanie na lotniskach – czy można palić w samolocie?


Urządzenia do wapowania różnią się rozmiarami, bateriami, użytecznością itp. Zastosowana technologia jest jednak taka sama: mają baterię, pojemniczek, w której przechowywany jest e-liquid, składnik, który paruje pod wpływem wytwarzanego ciepła oraz ustnik.

Na pewno są pewne problemy z podróżowaniem z e-papierosami i przenoszeniem ich przez bramki bezpieczeństwa na lotniskach i w samolotach. Wszystkie istotne informacje, które zawrzemy w tym artykule, okażą się pomocne, jeśli w najbliższym czasie szykujecie się do podróży, czy to służbowej, czy to wakacyjnej wybierając samolot jako środek transportu.

Główne lotniska w USA, gdzie wapowanie jest nielegalne:

 • Francisco International Airport
 • Philadelphia International Airport
 • Los Angeles International Airport.

Waping i podróże lotnicze

Przez lata nie było jasności co do przepisów regulujących korzystanie z e-papierosów. W rzeczywistości tylko kilka krajów na całym świecie reguluje waping. Dzieje się tak, ponieważ pojawiły się pytania, w jaki sposób kategoryzować e-papierosy, biorąc pod uwagę, że nie były one używane przez długi czas.

Ostatnio jednak obserwuje się stały postęp w zakresie regulacji wapowania w USA. Dzieje się to od sierpnia 2016 roku. Wszystkie produkty e-papierosów są regulowane w taki sam sposób, jak produkty tytoniowe. Zaczęło się to od wydania mandatu przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Niektórzy mogą się zastanawiać, kiedy palenie było zakazane na samolotach? Po tej kategoryzacji przez FDA, wiele stanów, a także samorządy regionalne w USA, włączyły e-papierosy do substancji zakazanych do palenia w pomieszczeniach zamkniętych.

W związku z tym e-papierosy były zabronione w tych samych miejscach, w których tradycyjne papierosy nie są dozwolone.

Ze względu na potencjalne narażenie osób, które nie palą papierosów na szkodliwe chemikalia, Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła także wewnętrzny zakaz dotyczący e-papierosów, podobnie jak sprawa się ma przy tradycyjnych papierosach.

Na całym świecie niektóre kraje, takie jak Argentyna, zakazały wapingu, podczas gdy w innych krajach, takich jak Australia, tylko niektóre ograniczenia są egzekwowane.

 

 

Czy można używać e-papierosów na lotniskach w Stanach Zjednoczonych?

Istnieje kilka przyjaznych lotnisk, takich jak lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego i lotnisko Laguardia w Nowym Jorku. Na tych lotniskach waping jest dozwolony na niektórych terminalach. Co ciekawe, jest to sprzeczne z Ustawą o Czystym Powietrzu w Nowym Jorku, która nie zezwala na wapnowanie w pomieszczeniach prywatnych lub publicznych zamkniętych.

Niektóre kraje, które zakazały wapingu na swoich lotniskach to:

 • Singapur
 • Argentyna
 • Hongkong

Porty lotnicze na całym świecie i zasady wapowania

Międzynarodowy port lotniczy Hartsfield-Jackson Atlanta to jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w USA. Waping jest tam dozwolony na obszarach wyznaczonych do palenia tytoniu.

Lotnisko Heathrow to najbardziej ruchliwe lotnisko w Wielkiej Brytanii. Wewnątrz budynków terminalu nie można wykonywać żadnych czynności, ale można zamiast tego korzystać z wyznaczonych obszarów poza terminalami.

Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Niemczech. Waping jest dozwolony na lotnisku, ale należy skorzystać z wyznaczonych poczekalni, takich jak inni palacze tytoniu. Jedną z interesujących rzeczy w Niemczech jest to, że nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących używania e-papierosów.

Przejście przez bramki bezpieczeństwa przy braniu e-papierosów na lotnisko

Dbanie o bezpieczeństwo portów lotniczych jest bardzo ważnym zadaniem. Z tego powodu tak restrykcyjnie przestrzega się przepisów i regulacji dotyczących funkcjonowania portu lotniczego. Dlatego też, jeśli chcecie podróżować do lub w USA należy upewnić się, że wszystkie urządzenia służące do wapowania dostarczone na lotnisko są dozwolone przez Transportation Security Administration (TSA).

TSA umieściła na liście zabronionych rzeczy do przewożenia e-papierosy i inne urządzenia służące do wapowania.  Federal Aviation Authority (FAA) zabroniła transportu tych przedmiotów w torbach podróżnych. W związku z tym, parowniki, rozpylacze, e-papierosy, vape peny i systemy dostarczania e-nikotyny powinny być przechowywane w torebkach podręcznych wewnątrz kabiny.

 • Przechodząc przez zabezpieczenia lotniska, chcąc latać z vape penem w torbie, musi się zapakować swoje e-papierosy do toreb podręcznych.
 • Podczas kontroli przy bramce lub w samolocie, urządzenia do wapingu i e-papierosy powinny zostać usunięte z przenośnych torebek lub etui.
 • Jest tak również w przypadku latania z pojemniczkami vape. Istnieje niebezpieczeństwo związane z zapakowaniem e-papierosów w sprawdzane torby.
 • Ponadto e-liquidy muszą być pakowane w przezroczyste plastikowe torby i nie powinny przekraczać dopuszczalnej granicy cieczy wynoszącej 3,4 uncji.

 

 

Wskazówki dotyczące pakowania przyrządów do wapowania na lotniskach

Aby uniknąć niedogodności na lotnisku lub w samolocie, należy przestrzegać przepisów lotniska i linii lotniczych. Obowiązujące przepisy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim ludziom.

Niezależnie od tego, czy lata się z vape penem, czy z wkładem vape, należy upewnić się, że:

 • wszystko zostało zapakowane w vape bag lub etui do przenoszenia vape
 • dodatkowe akumulatory twojego vape są dobrze przechowywane
 • baterie są przechowywane z dala od magnesów, drobniaków, które znajdują się w torbie lub wszystkiego innego, co mogłoby je zapalić
 • wyłączone zostały wszystkie urządzenia do wapowania przed zapakowaniem ich w odpowiednie walizki do przenoszenia
 • umieszczono e-liquidy w workach Ziploc, ponieważ mogą one wyciec z powodu zmiany ciśnienia powietrza w miarę, jak samolot się wznosi
 • nie spróbuje się ładować e-papierosów w samolocie.

Oprócz tego, należy zapoznać się z wszystkimi innymi zasadami i przepisami dotyczącymi wapowania, zarówno na lotnisku, jak i w wybranej przez nas linii lotniczej.

Waping jest nadal popularny nie tylko w USA, ale także w różnych częściach świata. Będąc nowym trendem w stosowaniu nikotyny, kwestia prawna dotycząca wapowania nie jest jasna dla wszystkich użytkowników.

W Stanach Zjednoczonych waping nie jest dozwolone w samolotach ani w innych zamkniętych miejscach, podobnie jak tytoń.

Niemniej jednak, podczas podróży lotniczej można przewozić urządzenia do wapowania, ale tylko w torbach typu vape lub specjalnym etui. Ponadto, pasażerowie nie mogą mieć przy sobie olejków z nielegalnych ziół takich jak np. marihuana.

 

 

Wapowanie w samolocie

Czy można wapować w samolocie? Waping jest zabroniony w zamkniętych miejscach. W USADepartment of Transportation  (DOT) już zakazał wapingu podczas komercyjnych lotów. Zakaz ten zaczął obowiązywać w kwietniu 2016 roku i dotyczy wszystkich lokalnych i zagranicznych lotów przychodzących.

E-papierosy są dozwolone na pokładach samolotów, ale należy przestrzegać zasad, które zostały wprowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa:

 • uregulowano przechowywanie wszystkich e-papierosów, w tym urządzeń typu vape, podczas podróży lotniczych
 • nie należy również ładować e-papierosów na samolotach ani przewozić ich w sprawdzonych torbach.

Dlaczego nie w sprawdzanych torbach?

Jeśli są uszkodzone, wadliwe lub wystawione na działanie wysokich temperatur, baterie litowe używane do zasilania e-papierosów mogą same zapłoną, co sprawi, że płomień może przeniknąć do wnętrza samolotu. Z punktu widzenia moralności byłoby to również nierozważne, biorąc pod uwagę, że pasażerowie siedzący obok palacza mogliby nie być użytkownikami e-papierosów i dym mógłby ich drażnić.

Po kategoryzacji e-papierosów z tradycyjnymi papierosami, możliwość wapowania na lotniskach staje się automatycznie ograniczona. Ktoś znajdujący się w pobliżu lotniska będzie musiał szukać miejsc przeznaczonych do wapingu. W celu uniknięcia jakichkolwiek spięć na lotnisku, przed wejściem na nie należy zapoznać się z przepisami i regulaminem portu lotniczego.

 

 

Czy można sprowadzić Juul do samolotu?

E-papieros Juul wykorzystuje tytoń lub alternatywny waporyzator. Jednak Juul paruje bez użycia metody płomieniowej. Mimo to, nadal nie będzie dozwolony do przechowywania w bagażu rejestrowanym. Poza tym nie wolno palić go w samolocie.

Czy można przynieść urządzenie do wapowania z zielskiem na podkład samolotu?

Pytanie brzmi: czy można wziąć vape z trawką na samolot? Latanie z torbą pełną zielska będzie podlegać przepisom obowiązującym na trasie podróży. Różne kraje mają różne przepisy dotyczące posiadania i używania marihuany. W USA TSA jest głównie odpowiedzialna za bezpieczeństwo w transporcie.

Obecnie, zgodnie z prawem federalnym, posiadanie marihuany lub innych produktów zawierających konopie indyjskie jest nielegalne. To wywołuje dyskusję o tym, jak należy transportować medyczną marihuanę.

Jeśli TSA znajdzie się w posiadaniu nielegalnych substancji, przekaże sprawę właściwemu organowi ścigania, który podejmie ostateczną decyzję o ich legalności.

Dlatego, jeśli ktoś chce podróżować z vapem pełnym trawki, powinien lepiej zaczerpnąć wcześniej odpowiednich informacji.

Aby lepiej przygotować się do podróży, należy zapoznać się z większą ilością informacji na temat zasad obowiązujących na terenie lotniska i w obrębie wybranych linii lotniczych, z których będzie się korzystać.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o