Podstawy (W&P)

Wata, sznurek i szmatka – czy to tylko podążanie za modą?


Codziennie ludzie prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach i udoskonalają praktycznie wszystko, co nas otacza. Tak samo jest w świecie elektronicznych papierosów, gdzie każdy użytkownik próbuje zmodyfikować swój sprzęt w najlepszy możliwy sposób. Zazwyczaj są to próby znalezienia lepszego podajnika liquidu, który to pozwoli nam na lepsze chmurki, smak i moc.

ściereczkaCzego to ludzie nie wymyślą…

Czy zastanawialiście się kiedyś co może być podajnikiem naszego płynu? Otóż może to być dosłownie wszystko, co stworzone jest ze stuprocentowej bawełny i nie zawiera innych produktów, a w szczególności barwników.

Sam często widziałem na różnych forach posty ludzi, którzy pisali o tym, że w momencie gdy nie mieli żadnej innej możliwości to korzystali ze swoich bawełnianych białych koszulek, które wcześniej umyli i przegotowali w gorącej wodzie. Jednak akurat to wydaje mi się bardzo nieprawdopodobne, a nawet powiedział bym, że strasznie lekkomyślne.

Sznurek ceramicznysznurek ceramiczny

Chyba wszyscy waperzy wiedzą czym są sznurki. Znamy je głównie z klasycznych clearomizerów, dostępnych w praktycznie każdej wysepce sklepowej oferującej e-papierosy, a także w specjalistycznych sklepach stacjonarnych i internetowych z elektronicznymi papierosami.

Jest to podstawowy sprzęt do tworzenia grzałek i jeśli chcemy się nauczyć szybko innych metod, powinniśmy zacząć dokładnie od tej. Jednak obecnie coraz rzadziej korzystamy z tej metody, ponieważ sznurek jest dość słabym podajnikiem liquidu.

Wata bawełniana

Wraz z popularnością dripperów i różnych modów, pojawiło się coraz większe zapotrzebowanie na produkcję knotów z waty bawełnianej. Jest to surowiec znajdujący się praktycznie w każdym domu, a jeśli nie mamy go pod ręką to znajdziemy go we wszystkich sklepach osiedlowych. Jeśli jest to wata ze stuprocentowej bawełny to mamy pewność, że podczas wapowania kompletnie nic nam nie grozi i smak nie będzie posiadał żadnych obcych posmaków. Wata doskonale transportuje liquid, a pod wpływem ciepła się nie przypala. Dzięki temu jest idealnym podajnikiem płynu, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że możemy umieścić ją w każdym parowniku dostępnym na rynku. Jedyną wadą jest konieczność częstego wymieniania knota, ponieważ jest o wiele mniej wytrzymała od sznurka ceramicznego.

Szmatka bawełnianaszmatka

Jeśli wydaje nam się, że nie możemy gdzieś zmieścić waty lub po prostu nie radzimy sobie z jej dobrym umiejscowieniem to powinniśmy zainteresować się bawełnianymi ściereczkami. Oczywiście muszą być pozbawione wszelakich barwników i domieszek.