Vape-Wiadomości

Wisconsin: Palenie stało się rekordowo niskie od kiedy zwiększył się dostęp do produktów do wapowania


Wskaźniki palenia wśród dorosłych w stanie Wisconsin spadły do rekordowo niskiego poziomu od kiedy ilość osób decydujących się na vaping wzrasta.

W ubiegłym tygodniu w badaniu przeprowadzonym przez Departament Zdrowia w Wisconsin (DHS) w ramach systemu nadzoru zachowania pod kątem ryzyka behawioralnego stwierdzono, że wskaźnik palenia tytoniu w Stanach Zjednoczonych spadł do 16% w 2017 roku. Dotychczas wskaźnik ten utrzymywał się na poziomie 17%, wyjaśnia DHS.

W raporcie napisano, że największy spadek zaobserwowano wśród osób dorosłych w wieku od 35 do 44 lat, wśród których wskaźnik palenia spadł z 24% w 2016 roku do 19% w 2017 roku. „Ciężka praca różnych organizacji, wychowawców zdrowia, rodzin i młodych ludzi informowanie o niebezpieczeństwach związanych z paleniem tytoniu i dostępnych programach pomagających ludziom rzucić palenie, sprawiła, że udało się wypracować tak dużą różnicę” – oświadczyła Karen McKeown. „Jesteśmy wdzięczni wszystkim obywatelom Wisconsin, którzy pomagają ograniczyć używanie tytoniu w całym stanie”.

Raport pokazuje wyraźnie, że ilość osób decydujących się na przejście na vaping rośnie. Jednak artykuł o 9 wiadomościach, o którym mowa, był negatywny, ponieważ nie udało się stworzyć możliwego i bardzo prawdopodobnego związku pomiędzy wzrostem vapingu a zmniejszeniem liczby palących.

Badania łączące vaping ze zmniejszeniem częstości palenia

Z drugiej strony, kilka badań powiązało vaping ze zmniejszeniem częstości palenia tradycyjnych papierosów. Jedno z nich wykazało, że używanie e-papierosów wiąże się z zaprzestaniem palenia tradycyjnych papierosów przez Amerykanów. Dowody z amerykańskich badań nad populacją zostały przeprowadzone przez naukowców z Wydziału Medycyny Rodzinnej i Zdrowia Publicznego oraz Centrum Onkologii Raka, a także na University of California i opublikowane w 2017 roku.

Dane zostały zebrane za pośrednictwem amerykańskiego badania dotyczącego aktualnej populacji, które skupiło się na suplemencie na tytoń (CPS-TUS). Ten jest dystrybuowany wraz z przeprowadzaniem bieżącego badania populacyjnego przez US Census Bureau. Ponadto, badacze przyjrzeli się bliżej danym z badania w latach 2014-2015, kiedy to najczęściej korzystano z opcji jaką jest vaping.

Naukowcy odkryli, że spośród 161.054 respondentów, którzy wypełnili ankietę, 22.548 było palaczami, a 2.136 z nich ostatnio rzuciło palenie. Znaczące 38,2% aktualnych palaczy i 49,3% osób, które rzuciły palenie wypróbowało e-papierosy. Odpowiednio 11,5% i 19,0% stało się waperami.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o