Vape-Wiadomości

Wprowadzenie prawa antytytoniowego spotyka się ze wsparciem hrabstwa Erie


Jak donosi Buffalo News, wprowadzenie prawa antynikotynowego spotyka się z poparciem dla urzędników hrabstwa Erie. Proponowana władza prawodawcza wydaje się być wspierana przez obie strony, zarówno władz, jak i obywateli. Prawo może zostać przyjęte już w przyszłym miesiącu w hrabstwie nowojorskim.

Nowa propozycja sprawiłaby, że sprzedaż papierosów i e-papierosów byłaby nielegalna w aptekach. Detaliści aptek będą musieli zapłacić grzywny w wysokości do 2.000 USD za sprzedaż zakazanych produktów.

Ponadto prawo zabrania również palenia w pojeździe z dzieckiem jako pasażerem.

Wreszcie, palenie na przystankach autobusowych lub wokół nich byłoby również nielegalne.

 

 

Ustawa o ochronie zdrowia publicznego jest zbiorem trzech odrębnych środków wprowadzonych indywidualnie przez lata i największego prawodawstwa antytytoniowego, które zostało uznane przez hrabstwo w ciągu dziesięciu lat. Zwolennicy zdrowego trybu życia i ochrony studentów zjednoczyli się wokół tego środka w ciągu ostatnich kilku tygodni, ale niektórzy prawodawcy i członkowie społeczności postrzegają tę propozycję jako przypadkowe działania rządu.

„Kiedy myślisz o aptekach, są to miejsca, które wspierają zdrowie publiczne” – powiedział przewodniczący Legislatury Peter Savage, D-Buffalo, jeden z trzech współautorów prawa. „To rozsądne – nie powinieneś sprzedawać leków na raka ani podawać leków przeciwnowotworowych tym, którzy ich potrzebują, a następnie sprzedawać produkty, które je powodują”.

Lider mniejszości Joseph Lorigo, członek konserwatywnej partii West Seneca, powiedział, że choć sprzeciwia się paleniu tytoniu, ma obawy dotyczące ustawy, która zastępuje zasady odpowiedzialności osobistej i nakłada bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące przedsiębiorstw. Zauważył, że drogerie sprzedają również alkohol, olejek do opalania i słodycze, które można uznać za niekorzystne dla zdrowia. On i inni ustawodawcy zakwestionowali miejsce, w którym pomysłodawcy ustawy nakreślili linię określającej prawa.

Mieszkaniec Cheektowaga Anthony Kunz, przemawiając na publicznej rozprawie, potępił projekt ustawy jako „kolejną nianczącą ustawę”  zapytał, czy ustawodawca byłby gotów zakazać sprzedaży cukierków w drogerii, ponieważ zawiera rafinowany cukier. Mieszkający w Buffalo Michael Lee bronił e-papierosów jako zdrowszej alternatywy dla tradycyjnych produktów tytoniowych.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o